AÖF

AÖF YAZ OKULU HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Yön Akademi AÖF (Açıköğretim)’de bu yıl ilk kez uygulanacak olan yaz okulu, ilgili öğretim yılının bahar döneminden sonra açılır. Yaz okulu kayıtları 24 Haziran – 5 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapıldı.

AÇIKÖĞRETİM YAZ OKULUNA KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?

Açıköğretim AÖF Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen yarıyıl fark etmeksizin tüm açık öğretim sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir. Kısacası açık öğretim sisteminde kayıtlı tüm öğrenciler yaz okulunda ders alabilir.
2018-2019 öğretim yılında son kez yapılacak Açıköğretim üç ders sınavına girme hakkı bulunan öğrenciler isterlerse yaz okuluna başvurabilirler. Ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenci, üç ders sınavına katılamaz. Bir öğrenci, üç ders sınavına ve yaz okuluna aynı anda katılamaz. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında üç ders sınavına katılma hakkı olan öğrenci, ders seçimi yapmadan üç ders sınavına katılabilir ya da yaz okulundan ders seçerek yaz okulu sınavına katılabilir.
Açık öğretim sisteminde bir süredir uygulana gelen üç ders sınavı son kez 27-28 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilmiştir. 2019-2020 öğretim döneminden itibaren üç ders sınavı uygulanmayacak anacak yaz okulu uygulaması devam edecektir.
Kaynak: Anadolu Üniversitesi

AÖF YAZ OKULUNDA HANGİ DERSLER SEÇİLEBİLİR?

Açıköğretim Öğrencileri, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir. Öğrenim gördüğü programda FF notlu dersleri olan öğrenci yaz okulunda bu dersi/dersleri alabilir. Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri isterlerse yaz okulunda alabilirler. . Tüm bu koşullarda yaz okulunda en fazla 5 ders seçilebilir.

Yaz okulunda açık öğretim sistemine göre öğretim yapıldığından dolayı devam zorunluluğu bulunmamaktadır.

AÖF YAZ OKULU SINAVLARI NE ZAMAN NEREDE?

AÖF Yaz okulu sınavları 14-15 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Yaz okulu sınavlarının bütün illerde yapılması planlanmaktadır.

AÖF YAZ OKULU SINAVLARI BAŞARI DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?

AÖF Yaz okulu başarı değerlendirmesi tek sınav ile yapılır ve bu sınavın başarı notuna katkısı %100’dür.Yani alınan puan direkt çan eğrisine göre değerlendirilip dersten geçme veya kalma durumunu belirleyecektir.

AÇIKÖĞRETİM AÖF YAZ OKULU DERSLERİNE YÖNELİK YOĞUNLAŞTIRILMIŞ KURS KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR. 0322 999 30 20

Hemen Başvur, 200 TL İndirimi Kap!