Blog

Adana KPSS Kursu

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı), ÖSYM’nin devlet kurumlarında çalışmak üzere alacağı personelin seçilmesi için yapılan bir sınavdır. Bu sınavda A ve B gruplarından oluşan iki tür kadro vardır. KPSS ile bu kadrolara personel alımı yapılmaktadır. Birçok konuda geleceği etkileyen bu sınav için Yön Akademi’nin özenle hazırladığı Adana KPSS Kursu oldukça verimli bir çalışma sistemi sağlamaktalardır. Hemen kaydınızı yaptırarak bu kurumlardan yararlanabilirsiniz. 

KPSS Nedir?

KPSS açılımı Kamu Personeli Seçme Sınavı’dır.  Bu sınavda ÖSYM kamudaki kurumlara personel alımı yapar. A ve B kadrosu olarak ikiye ayrılan kategoriler vardır. Kaymakam, denetmen gibi meslekler A grubu kadrolarına dahildir. A grubundaki belli KPSS puanını alan adaylar kurumların diğer sınavlarına (yazılı veya sözlü) girerler. A grubundakiler hariç diğer kadrolar B grubuna girer.  Psikolojik danışman, hemşire, mühendis gibi meslekler bu kadrodadır. A grubu KPSS her yıl yapılır, fakat B grubu KPSS 2 yılda bir yapılmaktadır.

KPSS Kursu

KPSS kursları kaliteli ve ilgili öğretmenleriyle adayların KPSS’ye hazırlanma sürecinde adayları hem destekler hem bilgilendirir. KPSS alanında son derece kendini geliştirmiş olan Yön Akademi,  bu süreci sizinle yürütmeye her zaman hazırdır.Yön Akademi Adana KPSS Kursu kendini yenileyen ve değişen sınavlarla beraber yöntemlerini de değiştirmektedir. Yön Akademi bu konuda oldukça deneyimlidir. Adayların memnuniyeti bu kurslar için her şeyden önemlidir. Uygun fiyat ve sınava hazırlık süreci için detaylı bilgi almak istiyorsanız iletişime geçebilirsiniz.

KPSS kursu özellikle ilk kez girecek tecrübesiz adaylar için önemli avantajlar sağlar. Böylece her aday bireysel olarak KPSS sürecine hazırlanır. Ayrıca adaylar sınavda gerekli olan alanlara hazırlanmak için özel birebir ya da grup derslerinde eğitim alabilirler. Yön Akademi Adana KPSS Kursu en fazla 12 kişilik sınıflarda eğitim verir. Yön Akademi Adana KPSS Kursu bünyesinde yakından deneme derslerine katılarak da alacağınız eğitimi deneyimleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Başvur, 200 TL İndirimi Kap!